KOMUNIKATY liczne - 27.02.2020

1 - Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza w dniu 1-go marca br. (niedziela) o godz.: 18:00  na spektakl pt.: "Iwo - coś mi w środku gra".Bilety zniżkowe w cenie 20 zł po podaniu hasła: "Klub Seniora Swoboda" do nabycia w kasie teatru. PUTW nie organizuje wyjazdu na ten spektakl.

 2 - Przedszkole "Słoneczko" (koło Stajni Książęcych) jeszcze raz zprasza w dniu 6-go marca (piątek) o godz.: 10:15 na przygotowane przez dzieci przedstawienie z okazji Dnia Babci. Chętnych do obejrzenia występu naszego utalentowanego "narybku" prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego w Zarządzie (tel.: 794 974 419), Zapraszamy!!!

3 - Zarząd naszego Uniwersytetu organizuje w dniu 23-go maja br. wyjazd do NOSPR-u w Katowicach na operę "ahat-ili-siostra bogów" do libretta Olgi Tokarczuk, która opowiada na nowo jeden z najstarszych mitów o sumeryjskiej bogini: historię o podróży do podziemi, o stoczonej tam walce oraz o konsekwencjach tych wydarzeń.  Opera wystawiana jest w ramach Festiwalu Katowice Kultura-Natura. Wykonawcy to m.in. Orkiestra Kameralna AUKSO oraz Zespół Śpiewaków Camerata Silesia.

Koszt biletu i przejazdu - 45/50 zł. Zgłoszenia wraz z opłatą będa przyjmowane do 25-go marca br.

4 - W zawodach VII Zimowej Senioriady w Rabce nasza drużyna zdobyła:

   - p. Alina Probst - złoty medal - zjazd na dętce

   - p. Grzegorz Żebracki - srebrny medal - bieg narciarski

   - p. Krzysztof Latała - IV miejsce - rzut do celu

   - pp. Janusz Woźnikowski i Dawid Ochman - X miejsce - brydż sportowy.

W punktacji łącznej nasza ekipa zajęła 14-15 miejsce pośród 32 startujacych drużyn.

5 - Zarząd otrzymał propozycję uruchomienia nauki tańca Flamenco. Osoby zainteresowane tą sztuką proszone są o zgłoszenie tego w biurze Zarządu.


 

©2021 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku