HARMONOGRAMY ZAJĘĆ i WYKŁADÓW / OPŁATY

  
HARMONOGRAM ZAJĘĆ 

  Pobierz harmonogram zajęć

 

­­­­

STOWARZYSZENIE PSZCZYŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU


                          HARMONOGRAM ZAJĘĆ semestr II r. ak. 2017/2018   Wersja  111.02.2018 r.

Poniedziałek                Wtorek Środa Czwartek Piątek

 

 Joga–zdrowy kręgosł. Gr. I

9:00 – 10:30

Studio jogi ul. Narcyzów 4

 

Gimnastyka na sali Gr. I
9:45-10:30

POSiR ul. Bogedaina 22

 

Joga–zdrowy kręgosł. Gr.II

11:00 – 12:30

Studio jogi ul. Narcyzów 4

 

Joga – zdrowy kręgosł. Gr. III

9:00– 10:30

Studio jogi ul. Narcyzów 4

 

Gimnastyka na sali Gr. III
9:00-9:45
POSiR ul. Bogedaina 22

Warsztaty taneczne

9.00-10.30

PCKul sala kameralna

 

Gimnastyka na sali Gr. II              10:35-11:20

POSiR ul. Bogedaina 22

 

Język rosyjski

9:30 – 10:30

PCKul. s. 6

 

J. angielski – Gr. V
9:00-10:00
PCKul s. 6

 

Gimnastyka - Pilates Gr. I
   8:50 - 9:35
PCKul sala kameralna

 

Warsztaty artystyczne Gr. I

11.00-13.00

PCKul s.6

 

Gimnastyka na sali Gr.

IV              11:25-12:10

POSiR ul. Bogedaina 22

 

J. angielski - Gr. 0B
10:30-11:30
PCKul s. 6

 

J. angielski - Gr. VI
10:00-11:00
PCKul s. 6

 

Gimnastyka - Pilates Gr. II
9:40 - 10:25
PCKul sala kameralna

Warsztaty artystyczne Gr. II

13.00-15.00

PCKul s.6

 

Język francuski Gr.II

10:00 – 11:00

PCKul s. 6

 

Warsztaty wokalne ”13-tka”
10.00 – 11.00

PCKul.  sala kameralna

 

J. angielski - Gr. IC
11:00-12:00
PCKul s. 6

 

Nauka pływania

10:40 – 11:25

ul. Szymanowskiego 12 PZS Nr 2

 

Komputer – Gr. I
13:15-14:15

PZS nr 2 ul. Bogedaina 20 s.9

 

Język francuski  Gr. I

11:15 – 12:15

PCKul s. 6

 

Warsztaty wokalne „Canto Gr.”

11.00 – 12.30

PCKul.  sala kameralna 

 

Komputer – ASOS

15:15-16:15

PZS nr 2 ul. Bogedaina 20 s.9

 

Język francuski   Gr. II

10:00 – 11:00

PCKul s. 6

 

Komputer – Gr. II i Gr. III
14:15-15:15

PZS nr 2. ul. Bogedaina 20 s.9

 

Komputer – Gr. IV
15:15-16:15

PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/9

 

J. niemiecki – Gr. 0

11:30 – 12:30
PCKul  s. 6

 

 

Język francuski   Gr. I

11:15 – 12:15

PCKul s. 6

 

J. angielski- Gr. VII
16:00-17:00
PZS nr 2  Bogedaina 20/5

 

J. niemiecki – Gr. I

12:30 – 13:30
PCKul  s. 6

 

J. angielski  - ASOS

12:30-13:30
PZS nr 2 ul. Bogedaina 22  s.11

 

J. angielski  - Gr. IV

16:00-17:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20

 

Język włoski Gr. II

17:30-18:30

ZS Nr 1 ul. K. Wielkiego 5 s.117

 

J. niemiecki – Gr. II

13:30 – 14:30
PCKul  s. 6

 

 

J. angielski  - Gr. III A

17:00-18:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20

 

Język włoski Gr. I

18:30 – 19:30

ZS Nr 1 ul. K. Wielkiego 5 s.117

 

Gimnastyka na sali ASOS
12:00-12:45

POSiR ul. Bogedaina 22

 

WYKŁADY OGÓLNE

/ wg harmonogramu wykładów /godz.

16.00 Urząd Miasta

*termin i miejsce mogą ulec zmianie – patrz ogłoszenia!

 Warsztaty: „Spotkania z filozofią”  I i III poniedziałek  16:00-17:00  ZS nr 1  K. Wielkiego 5 s.117

 

J. niemiecki Gr.  III

16:00-17:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

       

           Nord Walking                    12:15 - 13:15           ul.Żorska, duży parking

         

  Warsztaty teatralne            II i IV poniedziałek 

16:00 – 17:30

PCKul 13-tka

 

J. niemiecki – Gr. IV

17:00 – 18:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

 

Brydż

15:00-20:00

PCKul kawiarenka

 

 

Sobota

               

Język hiszpański          

 17.30-18.30

ZS N    1 ul. K. Wielkiego 5 s.117

 

J. angielski  - Gr. II A

17:00-18:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/5

 

Komputer – Gr. 0
14:30-15:30

PZS nr 2. ul. Bogedaina 20/s.9

 

  Gimnastyka w basenie    Gr. I              11:00 – 11:45

ul. Szymanowskiego 12 PZS 2

 

J. angielski  - Gr. I A

17:15-18:15
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

 

J. angielski  - Gr. II B

18:00-19:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/5

Warsztaty - Psychologia

różnic indywidualnych  

17:00-18:00

LO „Chrobrego”

ul. 3 Maja7 s. 010

   Gimnastyka w basenie  Gr. II                  12:00 – 12:45

ul. Szymanowskiego 12 PZS 2

 

J. angielski  - Gr. I B

18:15-19:15
PZS nr 2  Bogedaina 20/13

 

J. angielski  - Gr. 0A

18:15-19:15
PZS nr 2 Bogedaina 20/13

 

Objaśnienia:

        ZS Nr 1 – Zespół Szkół Nr 1- ul.Kazimierza Wielkiego 5 (szkoła 21)

PZS Nr 2 – Powiatowy Zesp.Szk.Nr2-ul. Szymanowskiego 12 (Rolniczok)

       PZS Nr 2 – Powiatowy Zespół Szkół Nr2- ul Bogedaina 20 (Ekonomik)

           PCKul – Pszczyńskie Centrum Kultury- ul.Piastowska1

POSiR – Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji- ul. Bogedaina 22

        ZSO – Liceum Ogólnokształcące im B. Chrobrego ul. 3 Maja 7

 

Gimnastyka na sali Gr. V
17:45-18:30
POSiR ul. Bogedaina 22

 

Warsztaty - Psychoonkologia 

z elementami hematologii  

                   18:00-19:00

LO „Chrobrego”

ul. 3 Maja 7  s. 010

 

 

  

Harmonogram wykładów plenarnych

 w II semestrze roku akademickiego 2017/2018

Lp.

Data

Temat wykładu

Wykładowca

Miejsce

1 15.02.2018 Choroby krążenia. Candidia mgr. Jolanta Gębczak

Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00

2 01.03.2018 Spotkanie z matematyka w codzienności dr Andrzej Dąbrowski Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
3 15.03.2018

Najczęstsze choroby oczu u seniorów.

Koncert gitarowy

mgr Barbara Mandera Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
4 22.03.2018 Rozporządzenie majątkiem na wypadek śmierci mgr Joanna Pinocy- Dampc Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
5 5.04.2018 Smuteczek XXI w. Fakty i mity dotyczące depresji mgr Dariusz Pysz-Waberski Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
6 12.04.2018 Głusi artyści w Polsce mgr Michał Justycki Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
7 19.04.2018 Fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego,
pasożytach jelitowych i alergiach
mgr Krzysztof Błecha Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
8 10.05.2018 Muzyka dworców kolejowych XIX w. mgr Jacek Woleński Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
9 17.05.2018 Żywa kultura Indii; tradycja i rytuały mgr Włodzimierz Musiał Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
10 24.05.2018

Ludwik Musioł – nauczyciel i archiwista śląski.

Ważna a niedoceniana postać

dr Danuta Kocurek Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00
11 07.06.2018 Sztuczna inteligencja – realne zagrożenia czy zbawienie mgr Mariusz Walkowicz Sala Sesyjna UM
Godz.: 16:00


   
                                           
                                                     

  Zarząd zastrzega sobie prawo zmiany tematu i terminu wykładu z przyczyn od niego niezależnych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców.                   Wstęp wolny.


 

    

     Wysokość opłat za zajęcia w sekcjach (aktualizacja 05.04.2016):

Nr sekcji

Sekcja 

Opłaty
godzina zajęć  miesiąc
1

 Gimnastyka w basenie

20 
2  Nauka pływania 20 
3  Gimnastyka rekreacyjna  w sali gimnastycznej 20 
 Gimnastyka usprawniająca  w sali gimnastycznej 20 
 Lektorat języka niemieckiego poziom podstawowy 20 
 Lektorat języka niemieckieg o  poziom śr. zaawans. 20 
 Lektorat języka angielskiego poziom podstawowy 20 
 Lektorat języka angielskiego poziom śr. zaawans. 20 
 Lektorat języka angielskiego poziom zaawans.(1,5 godz.)  7,5  30 
10   Lektorat języka włoskiego poziom podstawowy 10  40 
11   Lektorat języka hiszpanskiego poziom podstawowy 32 
12   Lektorat języka rosyjskiego poziom zaawansowany
20 
13   Lektorat języka francuskiego poziom podstawowy bez opłat 
14   Obsługa komputera  poziom podstawowy 20 
15   Obsługa komputera doskonalenie 20 
16   Fotografia                     >    zajęcia zawieszone 20 
17   NordicWalking  bez opłat 
18   Warsztaty z florystyki  >   zajęcia zawieszone   5   40 
19   Warsztaty z rękodzieła art. (2 godz.)  6,25   25 
20   Malarstwo i rysunek (2 godz.) 10  40 
21   Warsztaty taneczne 5  20 
22   Warsztaty wokalne - chór    10 
23   Wykłady i warsztaty z filozofii (2 /m-c) 10 
24   Wykłady i warsztaty medyczne    bez opłat 
25   Wykłady i warsztaty z psychologii bez opłat 
26   Joga - zdrowy kręgosłup (1,5 godziny) 10  40 
27   Sekcja rowerowa bez opłat 
28  Sekcja turystyki pieszej bez opłat 
29  Warsztaty psychologia za cały semestr  10 
30  Warsztaty medyczne za cały semestr  10 
31      

32

     
33      

 

©2018 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku