HARMONOGRAMY ZAJĘĆ i WYKŁADÓW / OPŁATY

  
HARMONOGRAM ZAJĘĆ 

pobierz harmonogram zajęć  

­­­­

STOWARZYSZENIE PSZCZYŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU


   HARMONOGRAM ZAJĘĆ semestr I r. ak. 2017/2018   Wersja  2 -  19.10.2017 r.

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Joga–zdr. kręgosłup Gr. I

9:00 – 10:30

Studio jogi ul. Narcyzów 4

Gimnastyka na sali Gr. I
9:45-10:30

POSiR ul. Bogedaina 22

Joga – zdr.kręgosłup Gr. II

11:00 – 12:30

Studio jogi ul. Narcyzów 4

Joga–zdr.kręgosłup Gr.III

9:00– 10:30

Studio jogi Narcyzów 4

Gimnastyka na sali Gr. III
9:00-9:45
POSiR ul. Bogedaina 22

Warsztaty taneczne

9.00-10.30

PCKul sala kameralna

Gimnastyka na sali

Gr. II      10:35-11:20

POSiR ul. Bogedaina 22

Język rosyjski

9:30 – 10:30

PCKul. s. 6

J. angielski – Gr. V
9:00-10:00
PCKul s. 6

Warsztaty artystyczne

Gr. I

11.00-13.00

PCKul s.6

Gimnastyka na sali

           Gr. IV             

11:25-12:10

POSiR ul. Bogedaina 22

J. angielski - Gr. 0.B
10:30-11:30
PCKul s. 6
J. angielski - Gr. VI
10:00-11:00
PCKul s. 6
Gimnastyka - Pilates Gr. I
   8:50 - 9:35
PCKul sala kameralna

Warsztaty artystyczne Gr. II

13.00-15.00

PCKul s.6

Język francuski Gr.II

10:00 – 11:00

PCKul s. 6

Warsztaty wokalne ”13-tka”
10.00 – 11.00

PCKul.  sala kameralna

J. angielski - Gr. IC
11:00-12:00
PCKul s. 6

Gimnastyka - Pilates Gr. II
9:40 - 10:25
PCKul sala kameralna

Komputer – Gr. I
13:15-14:15

PZS nr 2 ul. Bogedaina 20

Język francuski  Gr. I

11:15 – 12:15

PCKul s. 6

Warsztaty wokalne „Can.Gr.”

11.00 – 12.30

PCKul.  sala kameralna 

Język francuski   Gr. II

10:00 – 11:00

PCKul s. 6

Komputer – Gr. II
14:15-15:15

PZS nr 2. ul. Bogedaina 20

Komputer – Gr. IV
15:15-16:15

PZS nr 2 Bogedaina 20/9

J. niemiecki – Gr. 0

11:30 – 12:30
PCKul  s. 6

Język francuski   Gr. I

11:15 – 12:15

PCKul s. 6

Komputer – Gr. III
15:15-16:15

PZS nr 2 ul. Bogedaina 20

J. angielski- Gr. VII
16:00-17:00
PZS nr 2 Bogedaina 20/5

J. niemiecki – Gr. I

12:30 – 13:30
PCKul  s. 6

J. angielski  - Gr. IV

16:00-17:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20

Język włoski Gr. II

17:30-18:30

ZS Nr 1 K. Wielk 5 s.117

J. niemiecki – Gr. II

13:30 – 14:30
PCKul  s. 6

WYKŁADY OGÓLNE

/ wg harmonogramu wykładów /

J. angielski  - Gr. III A

17:00-18:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20

Język włoski Gr. I

18:30 – 19:30

ZS Nr 1 ul. K. Wielkiego 5 s.117

Nordic Walking 

                12:15-13:15          Duży Parking ul. Żorska

godz. 16.00 Urząd Miasta

*termin i miejsce mogą ulec zmianie – patrz ogłoszenia!

Warsztaty: „Spotkania z filozofią”
 I i III poniedziałek 

16:00-17:00  
ZS nr 1  K. Wielkiego 5 s.117

J. niemiecki Gr.  III

16:00-17:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

Brydż

15:00-20:00

PCKul kawiarenka

   Warsztaty teatralne 

        II i IV poniedziałek 

16:00 – 17:30

PCKul 13-tka

J. niemiecki – Gr. IV

17:00 – 18:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

Komputer – Gr. 0
14:30-15:30

PZS nr 2. ul. Bogedaina 20/s.9

Sobota

Język hiszpański                  

  17.30-18.30

ZS nr 1 ul. K.Wielkiego 5 s.117

J. angielski  - Gr. II A

17:00-18:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/5

Gimnastyka w basenie   

Gr. I   11:00 – 11:45

ul. Szymanowskiego 12 PZS Nr 2

J. angielski  - Gr. I A

17:15-18:15
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

J. angielski  - Gr. II B

18:00-19:00
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/5

Warsztaty - Psychologia różnic indywidualnych  

17:00-18:00

LO „Chrobrego” ul. 3 Maja7   s. 010

Gimnastyka w basenie 

Gr. II  12:00 – 12:45

ul. Szymanowskiego 12 PZS Nr 2

J. angielski  - Gr. I B

18:15-19:15
PZS nr 2 ul. Bogedaina 20/13

J. angielski  - Gr. 0A

18:15-19:15
PZS nr 2 Bogedaina 20/13

Objaśnienia:

ZS Nr 1 – Zespół Szkół Nr 1- ul.Kazimierza Wielkiego 5  (szkoła 21)

PZS Nr 2 – Powiatowy Zesp.Szk.Nr2-ul. Szymanowskiego 12 (Rolniczok)

PZS Nr 2 – Powiatowy Zespół Szkół Nr2- ul Bogedaina 20 (Ekonomik)

PCKul – Pszczyńskie Centrum Kultury- ul.Piastowska1

POSiR – Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji- ul. Bogedaina 22

ZSO – Liceum Ogólnokształcące im B. Chrobrego ul. 3 Maja 7      

Gimnastyka na sali Gr. V
17:45-18:30
POSiR ul. Bogedaina 22

 

Warsztaty - Psychoonkologia  z elementami hematologii  

           18:00-19:00

LO „Chrobrego” ul. 3 Maja 7     s. 010

 

  

Harmonogram wykładów plenarnych

 w I semestrze roku akademickiego 2017/2018

Lp. Data Temat wykładu Wykładowca Miejsce
1 04.10.2017 Mam szczęście – jestem ewangelikiem i Ślązakiem ks. prof. dr hab. Marek Uglorz Sala Widowiskowa   PCK godz. 17.00
2 12.10.2017 Renesans polski na tle renesansu europejskiego mgr Marianna Kurczab Sala Sesyjna UM godz.16.00
3 19.10.2017 Zwyczaje pogrzebowe żydów pszczyńskich mgr Sławomir Pastuszka Sala Sesyjna UM godz.17.00
4 09.11.2017 Choroby tarczycy i stawów mgr Jolanta Gębczak Sala Sesyjna UM godz.16.00
5 16.11.2017   Fenomen kultury indyjskiej mgr  Włodzimierz Musiał Sala Sesyjna UM
godz. 16.00
6 23.11. 2017 „Wesele” Wyspiańskiego – o co tak naprawdę chodzi w tym dramacie?
mgr Marianna Kurczab Sala Sesyjna UM
godz. 16.00
7 07.12.2017 Idzie rak nieborak.  Krótkie rozważania dotyczące chorób nowotworowych. mgr Dariusz Pysz - Waberski Sala Sesyjna UM
godz. 16.00
8 14.12.2017 Miłosne przygody Poli Negri dr Magdalena Boczkowska Sala Sesyjna UM
godz. 16.00
9 11.01.2018 Świat dzisiaj i świat kiedyś. Zmiany, przystosowanie, zagrożenia, możliwości. Relacje dzieci i seniorów.  mgr Dariusz Pysz - Waberski Sala Sesyjna UM
godz. 16.00
10 18.01.2018 Obce cywilizacje w kosmosie mgr Andrzej Derwisz Sala Sesyjna UM godz.16.00
11 25.01.2018 Rozwój osobisty możliwy w każdym wieku. Jak być lepszym – praktyczne aspiracje mgr Jacek Łapiński Sala sesyjna UM godz. 16.00 


 
Zarząd zastrzega sobie prawo zmiany tematu i terminu wykładu z przyczyn od niego niezależnych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców.                   Wstęp wolny.


 

    

     Wysokość opłat za zajęcia w sekcjach (aktualizacja 05.04.2016):

Nr sekcji

Sekcja 

Opłaty
godzina zajęć  miesiąc
1

 Gimnastyka w basenie

20 
2  Nauka pływania 20 
3  Gimnastyka rekreacyjna  w sali gimnastycznej 20 
 Gimnastyka usprawniająca  w sali gimnastycznej 20 
 Lektorat języka niemieckiego poziom podstawowy 20 
 Lektorat języka niemieckieg o  poziom śr. zaawans. 20 
 Lektorat języka angielskiego poziom podstawowy 20 
 Lektorat języka angielskiego poziom śr. zaawans. 20 
 Lektorat języka angielskiego poziom zaawans.(1,5 godz.)  7,5  30 
10   Lektorat języka włoskiego poziom podstawowy 10  40 
11   Lektorat języka hiszpanskiego poziom podstawowy 32 
12   Lektorat języka rosyjskiego poziom zaawansowany
20 
13   Lektorat języka francuskiego poziom podstawowy bez opłat 
14   Obsługa komputera  poziom podstawowy 20 
15   Obsługa komputera doskonalenie 20 
16   Fotografia                     >    zajęcia zawieszone 20 
17   NordicWalking  bez opłat 
18   Warsztaty z florystyki  >   zajęcia zawieszone   5   40 
19   Warsztaty z rękodzieła art. (2 godz.)  6,25   25 
20   Malarstwo i rysunek (2 godz.) 10  40 
21   Warsztaty taneczne 5  20 
22   Warsztaty wokalne - chór    10 
23   Wykłady i warsztaty z filozofii (2 /m-c) 10 
24   Wykłady i warsztaty medyczne    bez opłat 
25   Wykłady i warsztaty z psychologii bez opłat 
26   Joga - zdrowy kręgosłup (1,5 godziny) 10  40 
27   Sekcja rowerowa bez opłat 
28  Sekcja turystyki pieszej bez opłat 
29  Warsztaty psychologia za cały semestr  10 
30  Warsztaty medyczne za cały semestr  10 
31      

32

     
33      

 

©2018 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku