FESTIWAL TAŃCA - Wodzisław 09.11.2019

SENIORZY TAŃCZĄ

Wodzisławskie Centrum Kultury i Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz szkoła tańca Dance Floor Kings po raz trzeci już zaprosili na Festiwal Tańca Senior Dance pod patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy.

DYPLOM TACA WODZISAW 2019Festiwal odbył się w sobotę 9 listopada. Na zaproszenie odpowiedziało 26 zespołów z różnych miejscowości: Wodzisławia śląskiego, Żor, Jaworzna, Prudnika, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Rydułtów, Wadowic, Katowic, Knurowa, Świętochłowic, Siewierza, Rybnika. W każdym z tych miast istnieją prężnie działające zespoły taneczne.

Istotą tego festiwalu było podzielenie się radością, jaką niesie taniec. Trzeba pamiętać, że wszystkie zespoły składają się z seniorów i chociaż często instruktorami są młodzi ludzie, to na scenie stają właśnie seniorzy. Z pewnością na podziw zasługuje zaangażowanie tych osób i ogromny zapał, z którym prezentują wszystkie przygotowane układy taneczne. A było co oglądać!!! Tańce ludowe, klasyczne, country, jazzowe, współczesne, a nawet takie z elementami teatru. Mogliśmy podziwiać nie tylko doskonałe wykonania, ale również piękne kolorowe stroje.

Nasze miasto reprezentował zespół AKS z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ta ośmioosobowa grupa wykonała ciekawy układ taneczny do piosenki Tango Roxanne. Atmosfera była cudowna!

Organizacja Festiwalu zasługuje na wielki podziw. W Wodzisławskim Centrum Kultury pojawiło się ponad 200 osób. Każda grupa otrzymała swojego przewodnika - opiekuna. Dla wszystkich przygotowany był słodki TANIEC AKS 2019poczęstunek i gorący posiłek. Każdy zespół otrzymał też dyplom oraz pamiątkową statuetkę.

Tak wielkie zainteresowanie udziałem w tym Festiwalu jest dowodem na to, że seniorzy chcą być aktywni i świetnie im to wychodzi. Dla tych, którzy chcieliby także zakosztować takiej aktywności, informacja, że Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi zajęcia z tańca liniowego, który jest ciekawą i dość prostą formą tańca dla osób w każdym wieku.    Renata Zborowska   


       

©2020 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku