OLIMPIADA SENIORÓW na Stadionie Śląskim - 20.09.2020

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA

„TRZECI WIEK NA START”

NA STADIONIE ŚLĄSKIM

20 września odbyła się coroczna Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych – „TRZECI WIEK NA START”. W tym roku ze względu na pandemię olimpiada została zorganizowana na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a udział w niej wzięło 250 zawodników z 30 uniwersytetów z całego kraju oraz reprezentanci seniorów z Austrii. Oficjalne rozpoczęcie XII Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” odbyło się o godz. 10:00 przemarszem radosnego korowodu drużyn i zapaleniem znicza olimpijskiego znajdującego się na płycie Stadionu Śląskiego w Chorzowie. O godz. 11:00 rozpoczęły się sportowe zmagania w następujących konkurencjach: biegi (na 60 m i 150 m), pchnięcie kulą, turniej boule, turniej speed-ball, turniej łuczniczy i przełaje rowerowe. Nasz uniwersytet wystawił 10-osobową ekipę, której udało się zdobyć dwa medale brązowe:

OLIMPIADA 20.09.2020- w biegu na 150 m medal zdobyła

kol. Halina Stoppa, a

- w pchnięciu kulą - kol. Ryszarda Komoń.

Obu medalistkom

oraz pozostałym zawodnikom

gratulujemy uzyskanych wyników oraz dziękujemy za reprezentowanie naszego Uniwersytetu na Olimpiadzie.

Wszyscy uczestnicy startujący w zawodach otrzymali pamiątkowe medale. Na podium stanęły osoby, które wywalczyły najlepsze wyniki w swoich konkurencjach. W klasyfikacji generalnej wyłoniono najlepsze uniwersytety, którymi były:

1 miejsce – UTW Gliwice

2 miejsce – UTW Łazy

3 miejsce – Aktywny Wojkowicki Senior  - Wojkowice

Podczas tegorocznej olimpiady przeprowadzona została także konferencja pn. „Porozmawiajmy o sporcie i zdrowiu" z udziałem liderów organizacji biorących udział w Olimpiadzie i zaproszonych gości.  Konferencja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu. (zdjęcia > Galeria)

Ewa Kołodziejczyk

XII Olimpiada Sportowa UTW i Organizacji Senioralnych – „TRZECI WIEK NA START” odbyła się pod Honorowym Patronatem: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu, Marszałka Województwa Śląskiego, Starosty Zawierciańskiego, Burmistrza Łaz, Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.