HAJDA NA ....BAŁKANY ! - 11.11.2019

Program wycieczki do trzech krajów bałkańskich w maju 2020".

BAŁKAŃSKIE KLIMATY – Albania , Czarnogóra , Macedonia

Termin: 26.05-2.06.2020  //   Cena: 1390 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.

-6 noclegów w hotelu **/***. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

- wyżywienie: 6 śniadania i 6 obiadokolacji.
-opieka pilota-przewodnika.
-wycieczki wg programu.
-ubezpieczenie KL i NW

Program ramowy

1. Dzień - Wyjazd wieczorem. Przejazd w kierunku Sarajewa.

2. Dzień – Przyjazd popołudniu do Sarajewa. Krótki objazd miasta ratusz, meczet Gazi Husrev-bega, Baščaršija; most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. Dzień - Śniadanie. Wyjazd 7.00 Przejazd do PERASTU, spokojnego miasteczka o jednolitej barokowej zabudowie.Rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale i zwiedzanie słynnego sanktuarium. Przejazd do KOTORU,. Spacer labiryntem uliczek starego miasta z licznymi placami i świątyniami oraz wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie katedry św. Tryfona. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4. Dzień - KRUJA - TIRANA Śniadanie. Przejazd do Szkodry zwiedzanie zamku następnie przejazd do KRUJI , jednego z najstarszych miast Albanii, nazywanego balkonem na Adriatyk ze względu na swoje położenie. Jest to jedno z niewielu miast w Albanii, gdzie zachowała się oryginalna zabudowa. Spacer po bazarze i na szczyt wzniesienia zwiedzanie Twierdzy Przejazd do TIRANY, stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum z historycznymi i współczesnymi obiektami: plac Skanderberga – serce miasta; XVIII-wieczny meczet Ethem Beja – jeden z najpiękniejszych zabytków Tirany; wieża zegarowa – symbol miasta. Przejazd do hotelu w okolice Durres kolacja, nocleg. Durres

5. Dzień - Śniadanie. zwiedzanie miasta DURRËS, gdzie najciekawszym miejscem jest położony na stoku wzgórza rzymski amfiteatr należący do najwspanialszych starożytnych zabytków w Albanii. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.Durres

6. Dzień - Śniadanie. Dzień wolny plażowanie . Kolacja i nocleg. Durres

7. Dzień - Śniadanie. Przejazd do BERAT - miasta tysiąca okien,. Spacer po urokliwie położonej, na zboczu góry Tomori, miejscowości z labiryntem uliczek i zwiedzanie cytadeli. Przejazd i zwiedzanie OCHRYDU - prastarego macedońskiego ośrodka nad malowniczym jeziorem. Spacer po Starym Mieście, gdzie można zobaczyć m.in. pozostałości starożytnego teatru zwiedzanie Twierdzy Samuaela . Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8. Dzień - Śniadanie. Przejazd do SKOPJE, stolicy Macedonii. Spacer po mieście: meczet Isy Beja, kompleks tureckich łaźni Kursumli An, stary bazar, gdzie można poczuć klimat dawnych Bałkanów, kamienny most. Wieczorem wyjazd do Polski

9. Dzień – Planowany powrót w godzinach wieczornych

Uwagi:

- kolejność wycieczek i zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.

- toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.

- koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych lokalnych przewodników, opłaty rezerwacyjne, opłaty drogowe , TFG ,wynajem zestawów audio-guide oraz opłatę klimatyczną płatne obligatoryjnie u pilota: 90 euro na osobę.

- limit bagażu wynosi : bagaż główny do 15kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

Warunkiem realizacji wycieczki jest przedpłata 200 zł od osoby do 10.12.2019 - decyduje termin wpłaty


 

 

©2020 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku