WYWCZASY (wyczynowe) w Zakopanem

Do Zakopanego, na tygodniowy pobyt w Domu Wczasowym „Moszczeniczanka” wyjechała grupa 16 słuchaczy PUTW. Wrócili cali i zdrowi i bardzo zadowoleni.

Poniżej relacja uczestniczki:

Przyjechaliśmy w deszczu i chmurach we wtorek. Po obiedzie każdy zajmował się swoimi sprawami a wieczorem na spotkaniu w świetlicy ustaliliśmy, że każdy dzień ok 10:00 będzie się wychodzić na wędrówki po górach. Niedoścignionymi taterniczkami okazały się Ala i Ola, które ustalały trasy, a reszta się dopasowywała.

Tylko nieliczni, mniej aktywni uczestnicy wczasów, wyjeżdżali w góry kolejkami, zażywali ciepłych kąpieli w basenach termalnych, lub przechadzali się po Krupówkach.

Od środy mieliśmy wymarzoną pogodę na wędrówki. Zwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, Chochołowską, Szymoszkową i Strążyńską, zdobyliśmy szczyt Gubałówki, Nosala, Sarniej Skały (1377 m.n.p.m. - piękny widok znajdującego się vis-a-vis Giewontu), Gęsiej Szyi gdzie były najpiękniejsze widoki. Odwiedziliśmy Sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzptówkach. Nie mogło zabraknąć w naszym programie Morskiego Oka i Wodogrzmotów Mickiewicza oraz zabytkowego cmentarza w Zakopanym.

Ośrodek Moszczeniczanka zorganizował nam dwa spotkania integracyjne ze słuchaczami z  UTW – Łańcut, jedno z tańcami drugie z kapelą góralską.

Jedzenie przez cały pobyt było pyszne i bogate, standard pokoi wystarczający, a pogoda rewelacyjna.

[ Anna Tyc ]

Zobacz zdjęcia w Galerii > www.utw.pszczyna.pl

obraz 033-640


©2020 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku