13.06.2013 - Impresje z Wrocławia

UDANY WYJAZD

         Ani kropli deszczu – pogodowy sukces jak na tegoroczne dni późnej wiosny! Tak przywitał nas Wrocław (nas, tzn. „studentów” PUTW) i trwał w pogodnym uśmiechu cały dzień (czwartek 06.06.) przekładając się także na organizację wycieczki, udany spacer po mieście z świetnym przewodnikiem obeznanym nie tylko w merytorycznych kwestiach, ale także w ciekawostkach historycznych, na doznane wrażenia i ogólną, sympatyczną atmosferę.

Wszystkie zaplanowane punkty programu zostały zrealizowane (i tu duży ukłon w stronę organizatorek, Pani Ewy oraz Pani Ireny) i każdy z nich stanowił pożywkę dla ducha, zarówno dzięki wiedzy przewodnika i umiejętności jej przekazywania, jak i przeżyciom estetycznym jakich dostarczały oglądane zabytki, architektoniczne, dzieła sztuki zdobniczej czy malarskiej, a także przyrodnicze uroki ogrodu botanicznego i japońskiego. Niewątpliwie największą siłę oddziaływania artystycznego miała Panorama Racławicka, zwłaszcza dla osób, które z wystawą zapoznawały się po raz pierwszy.

Uroczy Rynek z pięknymi kamieniczkami, licznymi restauracjami, kawiarniami i pubami, przyciągał wzrok i zachęcał do spokojnego kontemplowania przy stoliku pod parasolem  wrocławskiego popołudnia.

         Powrót do domu późny, ale z satysfakcjonującymi wrażeniami i wspomnieniami.

                                                      Basia S.- uczestniczka wycieczki  


 

©2020 Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku